Українська Греко-Католицька Церква в Севастополі

 

Вступне слово
Коротка історія
Наші мрії
Про наших святих
Галерея
Про нас пишуть
Наші благодійники
Гостьова книга
Контакти
 


Стежки

Українське життя в Севастополі

газета "Кримська світлиця"

2009

 МІЖНАРОДНЕ ПАЛОМНИЦТВО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ДО ЛЮРДУ

 9 травня у Львові в храмі св. Юра під гаслом «Багато націй - єдиний Божий народ» розпочалося 51-ше міжнародне військове паломництво до чудотворного місця у південно-західній частині Франції - міста Люрд.
Маршрут проляже дорогами Польщі, Чехії, Німеччини, Франції, Іспанії, Італії, Австрії та Угорщини. Паломницьку групу з України очолив керівник відділу у справах душпастирства силових структур України Патріархії Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) владика Михаїл Колтун та заступник директора Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони України Петро Костюк.

Довідка. Люрд став загальновідомим світові у другій половині ХІХ-го століття, коли на його околицях сталося одне з найважливіших об’явлень Матері Божої за всі часи християнської історії.
11 лютого 1858 року 14-річній селянській дівчині Бернадеті Субіру, яка збирала хмиз у лісі з’явилася Пречиста Діва Марія. Вона сказала збудувати на цьому місці каплицю, не переставати молитись, а також напитися з джерела та окропити себе водою з нього. Ніякого джерела дівчинка не бачила і ніхто ніколи не знав про нього. Але коли Бернадета розгорнула землю на вказаному місці, звідти почало бити джерело, котре згодом перетворилося на гірський потік. Почалися чуда. Один сліпець промив водою очі і знову став бачити. Сусідка дівчинки поклала вмираючу дитину в джерело і хлопчик не тільки віджив, але й став здоровий та дужий. Правдоподібно він мав рак костей і лікарі були безсилі що-небудь зробити.

Саме після оздоровлень сліпця та хлопця хворого на рак костей до Люрду з цілого краю почали сходитися люди. В 1933 році, після чотирирічних досліджень спеціальною комісією, церква визнала Люрд місцем здійснення непояснених наукою чудес, а Бернадету, яка померла на 54-му році свого життя проголошено в соборі св. Петра в Римі святою.

Кожного року військові з багатьох країн з’їжджаються до Люрду, щоб молитись за мир у світі. Історія подібних паломництв до чудотворного місця у Люрді бере свій початок з 1958 року, коли французькі військові запросили своїх колег з Німеччини, щоби спільно зі своїми родинами помолитися за мир у всьому світі. Від того часу кількість учасників таких прощ значно зросла, сюди приїжджають представники військових відомств із понад сорока країн світу. З 1996 року українські військовослужбовці також беруть активну участь у паломництві до Люрду.

Цього року серед тридцяти двох учасників прощі, була також присутня делегація з України.
15 травня розпочались основні заходи паломництва в Люрді. Українська делегація взяли участь у спільній молитві за мир у всьому світі та поклали квіти до монументу всім загиблим під час бойових дій. Згодом відбувся урочистий парад, на якому було представлено учасників паломництва. По завершенні параду керівники української делегації провели ряд двосторонніх зустрічей з учасниками інших країн-учасниць паломництва.
Українська делегація, у складі 81 осіб до якої входили представники Збройних Сил України, Державної прикордонної служби, Міністерства внутрішніх справ України, курсанти Львівського інституту Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, брала участь в урочистій ході вулицями Люрду. З духовенства в урочистій ході взяли участь військові капелани - представники УГКЦ, УПЦ (МП), УПЦ (КП) і РКЦ. З Севастопольського військово-морського ордену Червоної Зірки інституту імені П.С. Нахімова курсанти в кількості семи чоловік з офіцером та головним військовим капеланом Одесько-Кримської Екзархії для ВМС ЗСУ мали нагоду також взяти участь у міжнародному військовому паломництві.      
Проща до м. Люрд унікальна ще й тим, що паломники під час дороги духовно готуються до зустрічі з чудотворним місцем. Духовному збагаченню українських прочан сприяли регулярні науки військових капеланів різних конфесій. Як зазначено учасниками паломництво до Люрду внесло вагому лепту в духовне збагачення військовослужбовців, розширило їхній світогляд, сприяло покращенню патріотичних настроїв та надало можливість усвідомити певну міру відповідальності, представляючи свою державу на міжнародному рівні.
Курсант факультету ракетних військ і артилерії Львівського Інституту Сухопутних Військ Олександр Коцюба зокрема зазначив, що «паломництво до Люрду для мене було особливим, оскільки я збагатився духовно. Під час спілкування з духовними отцями, я отримав багато життєвих порад. Головне, я відкрив віру в Бога».

До сьогодні в Люрді українці мають золотоверхий храм, духовний центр, де живе священик та сестри-монахині, навпроти храму є український готель Святої Родини, а поміж храмом і готелем пролягає вулиця Українська, яка затверджена французьким урядом. Власне у цьому храмі один з курсантів-паломників української делегації прийняв таїнство хрещення, яке здійснив Владика Михаїл (Колтун) разом з отцями-паломниками. У привітальному слові Владика відзначив, що це Хрещення запам’ятається цьому курсанту не тільки тому, що воно було здійснене у Люрді, а й тому, що до цього таїнства він підійшов повністю усвідомлено і з великим бажанням.

Військовий єпископ Франції відзначив те, що цього року українська делегація виглядала дуже по-особливому, завдяки збільшенню кількості паломників та участю курсантів різного роду військ. Він наголсив на тому, що це "була одна з найкращих делегацій, які брали участь у паломництві".

На завершення паломництва українська делегація відвідала Собор св. Софії у Римі, де численно під час Архиєрейської Літургії приступили до Святих Тайн Покаяння та Євхаристії.
По дорозі до святого місця українська делегація відвідала місце поховання Степана Бандери в Мюнхені та могилу Симона Петлюри, що в Парижі. В цих же містах прочани відвідали українські Церкви.

20 травня у рамках паломництва українські паломники спільно з делегаціями інших держав взяли участь у загальній аудієнції з Папою Римським Бенедиктом XVI у Ватикані, на якій отримали апостольське благословення Святішого Отця. Владика Михаїл та керівник делегації від військових Костюк П.І. мали можливість приватно зустрітись з Папою та отримати від нього привітання для української військової делегації.

У Люрді в базилиці Розер, яка збудована на тій скелі, де 18 разів з’являлась Мати Божа, є каплиця, а на престолі є напис «Вівтар України».

 

Адміністрування - Микола Владзімірський