Українська Греко-Католицька Церква в Севастополі

 

Вступне слово
Коротка історія
Наші мрії
Про наших святих
Галерея
Про нас пишуть
Наші благодійники
Гостьова книга
Контакти
 


Стежки

Українське життя в Севастополі

газета "Кримська світлиця"

2009

Блаженні миротворці,
бо вони синами Божими назвуться

19-20 вересня у Марійському духовному центрі в селі Зарваниця Теребовлянського району, що на Тернопільщині за ініціативи Міністерства оборони України та Української Греко-Католицької Церкви відбулося Перше Всеукраїнське військове паломництво під назвою "Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться"
За ці два дні святе місце, де зберігається чудотворна ікона Зарваницької Матері Божої, відвідало близько тисячі військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань з усіх регіонів України. Їх супроводжували духовні настоятелі, військові капелани, священики.
Під час Першого Всеукраїнського військового паломництва військові мали можливість взяти участь у Молебні до Пресвятої Богородиці у храмі Пресвятої Трійці де власне знаходиться чудотворна ікона, панахиді за тими військовослужбовцями Збройних Сил України, які загинули під час виконання службового обов’язку на Україні, військових конфліктах та під час миротворчих місій. В ході паломництва відбулася Хресна дорога та похід зі свічками в супроводі співу марійських пісень. Також відбулося посвячення хоругв. Завершилося паломництво Архієрейською Божественною Літургією. Багато з військовослужбовців мали можливість прийняти Св. Тайну Сповіді та Євхаристії, що є невід’ємною частиною у паломництві. Активну участь також взяли і військові музиканти, що виконували духовні репертуари та церковні пісні.
Представники Міністерства оборони України вручили духовному керівникові Всеукраїнського військового паломництва керівнику відділу патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України Владиці Михаїлу Колтуну символічний ключ від паломництва і побажали, щоб воно в скорому часі стало міжнародним.

PS. Українські військові делегації вже тривалий час щороку їздять з паломництвом до Люрду, що у Франції, де через молитву примирюються військовослужбовці, які тривалий час воювали між собою у Другій світовій війні. Можливо, саме завдяки паломництву військових до Зарваниці за посередництвом Пресвятої Богородиці у перспективі вдасться примирити воїнів УПА та Радянської армії, тобто об’єднати колишніх військових, котрі кожен на своєму місці боролися за визволення України.

Під час паломництва також відбулась прес-конференція під час якої Петро Костюк, що тимчасово виконує обов’язки директора Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони України зазначив: «У Міністерстві оборони України створений сектор по роботі з релігійними організаціями. Військове відомство підписало меморандум про співпрацю з сімома основними конфесіями України, у якому визначено, що наша кінцева мета – це створення військового капеланства, яке б могло забезпечити духовні потреби військовослужбовців». Також він повідомив, що для Міністерства оборони важливим є задоволення релігійних потреб військовослужбовців. Саме тому й було організовано Всеукраїнське військове паломництво – як відповідь на бажання віруючих військовослужбовців і представників церкви, які займаються душпастирською опікою військових, мати своє паломництво до української святині.
У святкуванні взяли участь правлячий Архиєрей Тернопільсько-Зборівської Єпархії Кир Василь Семенюк та головний віськовий капелан Одеської-Екзархії УГКЦ для ВМС ЗСУ отець Микола Квич і військовий капелан м. Одеса отець Олександр Смеречинський та севастопольці - представники штабу ВМС ЗСУ, офіцери, курсанти військової академії та представники спілки офіцерів в Севастополі.

Надіємося, що в майбутньому подібне військове паломництво у Марійському центрі Зарваниця відбуватиметься щороку.

Довідка.

Зарваниця – Марійський центр Західного Поділля – з ХІІ ст. для українського народу є джерелом життєдайної сили. У 1240 році, коли був зруйнований Київ, одному з київських ченців, який чудом врятувався від меча татаро-монголів та тікаючи опинився на Поділлі, уві сні явилася Пресвята Богородиця, а на тому місці цілюще джерело вмившись в якому, утікач отримав зцілення. Неподалік джерела монах встановив хрест та збудував келію де і оселився. В ній помістив чудотворну ікону, а засновану оселю назвав Зарваницею (бо його тут “зарвав” сон). Почувши про чудо та чуда які відбувались на тому місці люди приходили з надією та молитвами про вирішення тих чи інших життєвих проблем через що часто оселювалися у тих місцевостях де згодом було побудовано селище та монастир.
Ікона Зарваницької Матері Божої, що на даний час знаходиться у парафіяльній церкві Пресвятої Трійці належить до найдавніших ікон України. У 1867 році Папа Пій ІХ коронував ікону, а Зарваниці надав відпустового значення.

Адміністрування - Микола Владзімірський