Українська Греко-Католицька Церква в Севастополі

 

Вступне слово
Коротка історія
Наші мрії
Про наших святих
Галерея
Про нас пишуть
Наші благодійники
Гостьова книга
Контакти
 


Стежки

Українське життя в Севастополі

газета "Кримська світлиця"


ЗНАК БОЖОЇ ЛАСКИ

Дякуючи за хліб-сіль, яким минулої неділі парафіяльні громади Святого Андрія Первозванного та Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ зустріли на севастопольській землі екзарха Одесько-Кримського преосвященного кира Василя Івасюка, екзарх сказав: "Хай буде благословенною ця земля, кожна домівка, кожна родина, кожна дитина. Направду надзвичайно приємно зустрітися з вами, особливо з молоддю, майбутнім України. Хочу своїми молитвами і тими посильними справами підтримати вас, вашу громаду. Щоб ми, християни, утверджувалися у вірі, а Господь Бог через нас благословив Україну".
Під час богослужіння владика повідомив громаді про події, які стались під час перебування його на посаді, після висвячення Блаженнійшим Любомиром Кардиналом Гузаром у Львові 28 вересня 2003 року, підкресливши, що найголовнішим, що тримало його на дусі, була віра в Бога, віра в Церкву та люди, з якими він спілкувався. У своїй проповіді він підкреслив, що найважливіше – любити свій український народ, любити дітей, дати їм віру, насадити зерно правди і йти тільки з правдою.
У короткій розмові з журналістами, кир Василь Івасюк повідомив, що сам родом з Карпат, з Яремчі Івано-Франківської області. Від візиту він має надзвичайно позитивні враження, відчуває себе тут дуже легко. Ситуацію в Севастополі владика назвав однією з кращих на півострові і має у планах створення в Криму деканату, зважаючи на велике поле праці і необхідність більш тісного контакту з віруючими, які потребують духовної опіки і душпастирства.
З цією метою залишає тут поки що трьох священиків. Одним із важливих пріоритетів своєї діяльності владика вважає працю з молоддю.
Щодо термінів побудови храму, який, як він вважає, буде храмом не лише громади, а й для всього міста, преосвященний Kир Василь Івасюк сказав, що церква має бути побудована всім суспільством, але це станеться за сприятливих обставин. Також він підкреслив, що важливою вважає співпрацю з місцевою владою і хоче діяти в плані порозуміння, консолідації і розвитку нашого українського суспільства для добра всіх людей, які тут проживають.
Дияконське освячення в маленькому приміщенні, пристосованому під храм, та освячення хреста на місці побудови церкви Успіння Пресвятої Богородиці екзарх назвав знаком Божої ласки.
Місце для храму севастопольська влада виділила в районі 5-го кілометра, біля перехрестя вулиць Хрустальова та Камишівського шосе.
Новопризначеним парохом громад Святого Андрія Первозванного і Успіння Пресвятої Богородиці став о. Микола Квич.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.

Газета Кримська світлиця,
23 липня 2004 р.

Див. ілюстрації

Адміністрування - Микола Владзімірський