Українська Греко-Католицька Церква в Севастополі

 

Вступне слово
Коротка історія
Наші мрії
Про наших святих
Галерея
Про нас пишуть
Наші благодійники
Гостьова книга
Контакти
 


Стежки

Українське життя в Севастополі

газета "Кримська світлиця"


ОЙ, РАДУЙСЯ, ЗЕМЛЕ, ЗА НАШУ ЦЕРКОВКУ!

Pіздво Xристове 2001 року стане особливо знаменним і величним святковим днем в історії українців Севастополя – на 10-му кілометрі Балаклавського шосе відкрито перший в місті український храм Святого Апостола Андрія Первозваного Києво-Вишгородського екзархату УГКЦ.

Ця неординарна подія засвідчила, що зроблено ще один крок на шляху утвердження української державності, на шляху торжества українського духу.

Колись навіть найбільший мрійник не міг собі уявити, щоби в комунізованому місті пріснопам'ятної "російської слави" та появилася українська православна церква. Нехай маленька, нехай ще убога, але вона сьогодні стала і возвістила, що ми, українці, вміємо самоорганізовуватись, єднатись, спільно долати труднощі і перемагати! Ініціатором відкриття цієї церкви є пані Марія Гукова завідуюча клубом агрофірми "Золоте балка". Саме вона піклувалася про реєстрацію балаклавської парафії і домовилася про аренду приміщення під майбутні богослужіння. Директор агрофірми "Золота балка" Віталій Сілаков пішов їй на зустріч і виділив, спасибі йому, за символічну плату приміщення колишнього магазину, що на 10-му км Балаклавського шосе. І хоча було воно занедбане, десятиліттями не знало ремонту, але не відчужило від себе членів української громади. Вони вірили – докладеться праця, знайдуться кошти і постане церківця, в якій можна буде молитися до Бога рідною мовою, з якою Севастополь це більш зрідниться з ними. Так воно і сталося.

Після того, як місцевий парох УГКЦ отець Петро Кам'янський окропив святою водою храм і відслужив у ньому першу святкову літургію, в церковці заспівали урочисте «Многая і благая літа» на честь всіх тих, хто не жалів свого часу, сили, вміння і коштів, щоби у Севастополі православні українці мали свій духовний притулок, а саме Марії Гуковій, Петру Осипeнку, Марії і Олександру Перчукам, Світлані Чернишовій, Омеляну Петровцію, Михайлу Стельмаху, Михайлу Антонюку та деяким іншим парафіянам.

Парох отець Петро у своїй промові також подякував за значний матеріальний внесок на ремонт церкви голові держадміністрації міста Л. Жуньку, директору агрофірми "Золота балка" В. Сілакову, директору Балаклавського рудоуправління В. Горбатову і його заступнику Т. Бойку, директору лісгоспу М. Луценку, голові "Просвіти" М. Гуку та начальнику ТРЦ "Бриз" М. Мамчаку.

По завершенні служби Божої люди ще довго не розходилися, разом з учасниками українського народного хору під керівництвом Віктора Ковальчука колядували, співали урочистих пісень. Приємно було чути думки людей, які вперше прийшли до церкви:

– Мне понравілось...
– І я снова пріду...
– Ну і что, что на українським язикє, всьо ведь понятно і как красіво...

Ось така добра слава пішла по Севастополю про храм Святого Апостола Андрія Первозваного з першого дня його заснування.

Жаль лише, що на відкриття храму не прибули ні місцеві держслужбовці, ні церковні достойники. Але за загальним святкуванням громади цього здається ніхто і не помітив. Люди були переповнені вірою, щастям, радістю – народився Син Божий, народилася нова українська церква. Тож нехай ці почуття супроводжують їх увесь вік. Вони цього варті!

Микола ПЕТРІВ

Дзвін Севастополя, №1, 2001 р.




Адміністрування - Микола Владзімірський