Українська Греко-Католицька Церква в Севастополі

 

Вступне слово
Коротка історія
Наші мрії
Про наших святих
Галерея
Про нас пишуть
Наші благодійники
Гостьова книга
Контакти
 


Стежки

Українське життя в Севастополі

газета "Кримська світлиця"


«Молодь з Церквою третього тисячоліття»

Під такою назвою відбувалися зустрічі з молоддю на Соборах згідно праці плану Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ на 2006р. Б. у всіх єпархіях та екзархатах УГКЦ.

Один із таких Соборів відбувся у Кримському деканаті м. Ялти з 17.11.06 -18.11.2006 р. Б. У ньому взяли участь священики м. Ялти (отець декан Ігор Гаврилів), м. Сімферополя (отець Віктор Гуменюк), м. Севастополя (отець Микола Квич), м. Євпаторії (отець Богдан Костецький), м. Керчі (отець Валерій Сембрат) та молодь різних міст Криму.

На Соборі обговорювалися питання співпраці Церкви з молодіжними спільнотами та організаціями, зокрема «Праця і роль Церкви в масмедіа, для позитивного виховання та формування молодого покоління», «Співпраця Церкви, державних та громадських структур задля виховання молоді», «Виховання молоді до життя в сім'ї, як Домашньої Церкви та основній клітині суспільства», «Структури молодіжного Апостоляту УГКЦ, їх проблеми та завдання у служінні молоді».

У своїй промові о. Ігор Гаврилів, зокрема зауважив, що майбутнім Церкви є молоде покоління, яке, немов Апостоли, мають нести Добру Новину серед тих, хто є серцем далеко від Бога. Бо власне перед ними в майбутньому, та вже і тепер повстає питання: «Життя з Богом чи без Бога?». Як молоде має збудувати свій будинок у якому було б затишно? На наріжному камені, яким є Христос. Бо тільки з Христом, ми можемо себе сформувати як особистість, яка може самостійно приймати рішення, реалізувати себе у житті, як розумна істота, для прослави Бога, та свого спасіння. Бути Людиною з великої літери. Тому одним із завдань Церкви є співпраця з молоддю.

Отець Віктор Гуменюк наголосив, що Церква має іти разом з часом і не бути консервативною. Бути такою, де молода людина відчула б радість з життя. А головне, та радість має бути спільною серед молоді та молодих пар, де по деякому часі спільного життя один для одного не був би тягарем. Тобто, щоб центральною фігурою був Христос, який приносить „світло, для цього світу, що просвітлює кожну людину”. І навіть якщо труднощі цього світу пригноблюють людину, треба пам’ятати слова Воскреслого Христа: „Мир вам”.

Отець Микола Квич із Севастополя підкреслив, що сучасна молодь навіть у християнських країнах виростає серед духовної і моральної руїни. Але з своєї природи у кожній християнські душі ще горять приклади чеснот з земного життя Господа Нашого Ісуса Христа, як послух, працьовитість, невинність душі і тіла, покори, вірності Божим ідеям і витривалості у них, володіння собою і самопожертви, пошанування влади й любові рідного народу.
Для сучасної молоді щоб краще і глибше зрозуміти правду Христової науки, кожен повинен присвятити кілька хвилин своїй душі кожного дня й уважно прочитати слова з Св. Євангелії, де можемо дізнатися, що Божественний Вчитель говорить до сучасної молоді.
Якщо постійно і уважно вчитуватися в значення Господніх слів, будьте певні, що у вашій молодій душі настане переміна; ті Божі слова вирізьблять у ній риси Христового Обличчя. Якщо часто будете вдивлятися в земне життя Ісуса Христа-Дитятка, Юнака, то безладні сили вашого молодого серця легко і спокійно приборкаєте під володіння свого розуму і зміцнілої волі. Якщо читатимете переконливі слова віковічної Правди - Божественного Вчителя, то спокуса не матиме сили звести вас на стежку беззаконня, і гріх у молодому віці втратить принаду. Кожен мусить зрозуміти, що шлях людського життя не існує без болючих колючок; об які молода людина спотикається, через що часто болюче раниться, - сказав на закінчення душпастир.

Священики і християнська молодь дійшли висновку, що молодіжна християнська організація повинна враховувати специфіку праці у Кримському регіоні.

Адміністрування - Микола Владзімірський